Co je nového ve Zlínském kraji?

03. září 2023
Zlínský kraj
Ve Zlínském kraji se snaží podporovat a motivovat stávající pěstounky, pěstouny a pěstounské rodiny ke spolupráci a pokračování v jejich činnosti různými formami, jednou z nich je i vyhlášení ankety s názvem „Ocenění pečujících osob Zlínského kraje – kategorie pěstoun“.

Náměstkyně hejtmana, Hana Ančincová u příležitosti vyhlášení výsledků ankety uvedla: „Nesmírně si vážím obětavosti, s níž pěstouni pečují o děti, které nemohou vyrůstat u svých biologických rodičů. Náhradní rodiče jim poskytují lásku a bezpečí. I díky ochotě pěstounů ze Zlínského kraje postarat se o ně jsme vůbec prvním krajem v Česku, který se obejde bez kojeneckých ústavů. Anketa a celý dnešní program jsou naším vyjádřením vděku a zároveň oslavou pěstounství. Děkuji kolegyním z oddělení sociálně-právní ochrany za jejich čas a úsilí, které do přípravy této akce vložily.“

Vyhlášení ankety se uskutečnilo během „Dne pěstounských rodin“ 20. 5. 2023, který uspořádal Krajský úřad Zlínského kraje v rámci 15. ročníku „Týdne pro rodinu“. Pracovnice oddělení sociálně – právní ochrany dětí krajského úřadu během odpoledního programu určeného pro veřejnost poskytovaly informace zájemcům o náhradní rodinnou péči.

Cílem Zlínského kraje je dále šířit povědomí o náhradní rodinné péči, a proto zřídilo webové stránky věnované tématu pěstounství. Podívat se na ně můžete ZDE.

Zlínský kraj se také snaží přizpůsobovat tištěné materiály s aktuálními informacemi o pěstounské péči a pěstounské péči na přechodnou dobu pro zájemce o náhradní rodinnou péči. Byl vytvořen nový vizuál a text letáčků s názvy „Změňte život dítěte, staňte se pěstounem“ a „Začněte něčím novým – pěstounská péče na přechodnou dobu“.

Zlínský kraj připravuje pro tento rok další zajímavé akce, o kterých vás budeme v dohledné době informovat.